KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14776237
nr 1477 6237
Carin Ax
(1915-2006), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 52x60 cm
Carin Ax, svensk tecknare, målare och grafiker född i Uppsala 1915, död 2006.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 4 juli 2022
kl 19:23:52
700 kr
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.200 kr
Carin Ax
Läs mer om Carin Ax